A tavaszi fáradtság okai és tünetei
A hideg évszaknak vége, a test melatonin tartalma csökken. Ez a természetes mechanizmus kutyáinkra is érvényes. Az év sötétebb hónapjaiban a kutyád a melatonin (alvási hormon) szintje megnőtt. Emellett több testfunkció is lelassult a téli időszakban, mivel négylábú társad általában sokkal kevésebb időt tölt ilyenkor kinn. Lassult az anyagcseréje, a kutya energiatermelése alacsony, sőt, még szerotoninhiány is előfordulhat. Mindezeket a folyamatokat tavasszal újra kell indítani, így nem meglepő, hogy a hidegről melegre váltás kihívást jelent Buksi számára. Sokat alszik, fáradtnak tűnik. Különösen az érzékenyebb kutyák számára jelent nehézséget a télről tavaszra való áttérés.
A Dr. Dog Napi multivitamin puha, rágható, ízletes jutalomfalatként ideális termék felnőtt kutyák alapvető és mindennapi szükségleteinek biztosításához. Szoptatós, vemhes vagy aktívabb életet élő kutyák számára kifejezetten ajánlott.
A bundacsere energiát, erőt és extra tápanyagot kíván
A hőmérséklet emelkedésével a kutya szőrzetének cseréje is megkezdődik. Ez néhány hétig tartó folyamat. Amikor a hőmérséklet gyorsan emelkedik, négylábú barátodnak melege lehet, és rendszeresen pihennie kell. A szőrzetváltáshoz néhány anyagcsere-probléma is társulhat. A kutya testének sokkal specifikusabb tápanyagokra van szüksége, és az immunrendszernek is jól jön némi támogatás. Az állat bioritmusának újra és újra alkalmazkodnia kell az évszakok váltakozásához, amihez energiára van szükség.
Viszlát, téli zsír!
Nem ritka, hogy a kutyák valamivel több súlyfelesleggel lábalnak ki a télből, mint általában kellene. Mert habár négylábú társaink sem szívesen mennek nagyobb sétákra a hideg, borongós időben, a finom falatokat azért bőven igénylik a téli időszakban is. Ennek a téli tartaléknak a leadása szintén hozzájárul négylábú barátod hirtelen fáradtságához is.
Hogyan támogathatod kutyusod a tavaszi fáradtság idején?
Már néhány egyszerű lépéssel is hatékonyan támogathatod Buksit a letargiás fázisban, és ellensúlyozhatod a kimerültségét. Mutatjuk, hogyan:
Megfelelő tápanyagbevitel
A kutyád testében lezajló számos anyagcsere-folyamathoz kell igazítanod a tápanyagellátást. Hogy megkönnyíthesd Buksi számára a szőrzetváltást, kiegészítheted a mindennapi táplálékát kiváló minőségű olajokkal. A lazacolaj pl. fontos omega-3 szállító, amely nemcsak megerősíti kutyád bundáját, de hozzájárulhat a bőr egészségének megőrzéséhez is. Az esszenciális zsírsavak a sejtmembrán részét képezik, de maga a test nem tudja előállítani őket. Ezért az omega-3 zsírsavak fokozott bevitele ajánlott, különösen a bundaváltás során.
A Dr. Dog Lazacolajos szőr-, és bőrápoló vitamin puha jutalomfalatként segít az egészséges bőr és a fényes szőrzet támogatásában. Fő hatóanyaga a lazacolaj, amely kiváló forrása az omega-3 olajoknak.
A kiegyensúlyozott vitaminbevitel a kutyák tavaszi fáradtságának tüneteit is csökkentheti.
A B-vitamin fontos szerepet játszik itt is. Kiegészítő hatásával számos anyagcsere-funkcióban vesz részt, és komoly támogatást jelent az energia-anyagcseréhez, ahogy a szervezet számos szintézisfolyamatához is.
Buksi szervezete sajnos nem képes hosszabb ideig tárolni ezeket a vitaminokat, mert vízben oldódnak, és a maradék egyszerűen kiürül. A természetes sörélesztő táplálékhoz adagolása jó megoldás lehet, ugyanis gazdag B-vitaminban, különösen biotinban, amely támogatja a szőrzet növekedését és szabályozza a kutya vitamin-egyensúlyát.
A Dr. Dog Sörélesztős szőr-, és bőrápoló vitaminja segíthet az egészséges bőr és a fényes bunda támogatásában.
Fő hatóanyaga, a termék 95%-a a szárított sörélesztő, és szemcsés állagának köszönhetően könnyen az eledelbe keverheted.
Változatos séták
Sok kutyatulajdonos hajlamos monoton, ugyanazon az útvonalon történő kutyasétáltatásra. Egy kis változatosság pedig újra motiválhatja Buksit – főleg tavaszi fáradtság idején. Próbáld kicsit izgalmasabbá, érdekesebbé tenni a közös sétákat, próbálj új parancsokat, trükköket tanítani négylábú társadnak, vagy rejts el néhány jutalomfalatot bizonyos helyekre, és küldd el kutyádat a keresésükre! Ezek a kis interakciók nemcsak kimozgatják négylábú barátodat a megszokott rutinból, de erősítik is kettőtök kapcsolatát! Az új útvonalak, helyek felfedezése is segíthet szórakoztatóbbá tenni a közös sétákat.
A cikk forrása itt olvasható.