Készülj a kinti sétákra tudatosan! Ma már több, különféle készítmény közül is választhatsz kutyád kullancsok elleni felvértezése érdekében. Ugyanakkor fontos megjegyezni, hogy 100%-os védelem a kullancsok ellen sem létezik!
Akár csak egy terméket, akár többet használsz együttes védelemként Buksinál, minden séta után nézd át kutyád bundáját alaposan – különösen odafigyelve a vékonyabb, puhább bőrrel fedett területekre, ami az élősködők kedvenc területe!
- Alaposan vizsgáld át a füleket, a fülek beslő oldalát és a hallójáratok látható részét!
- Nézz szét a nyakörv, hám és kutyaruha alatt! A felszerelést is vizsgáld át!
- Vizsgáld át a szemek környékét és a szemhéjakat!
- Nézd meg a száját, ínyét és a szájpadlását is!
- Keresd a rejzőzködő élősködőt a mancsokon és a talppárnák között!
- Ne hagyd ki a vizsgálatból a nemi szervek és a végbélnyílás környékét sem!
Tudtad?
Egy kullancs vérszívása akár 4-10 napig is eltarthat. Önmagában nem is a vérszívás a probléma – sokszor nem okoz semmilyen gondot kutyának, az igazi veszély a paraziták által terjesztett betegségekben rejlik. Ezért fontos a betolakodót minél előbb eltávolítani.
A kutyádra veszélyes betegségek egyike a babéziózis.
Hogy mi is ez?
A babéziózis egy, az ún. kutyakullancs és a barna kullancs által terjesztett betegség. Lezajlása során a kutya vörös vértesteit egysejtű élősködők támadják meg, majd pusztítják el, ezért is hívják “kutyamaláriának”. Európa-szerte előfordul, és a kutyák számára életveszélyes fertőzés. A jó hír, hogy nem azonnal fertőz, hanem 2-3 nap is szükséges lehet a vérszívó számára, hogy átadja a kórt, ezért nagyon fontos, hogy minél előbb kiszúrjuk a jelenlétét! Bár több otthoni módszer is létezi az élősködő eltávolítására, a legbiztosabb, ha állatorvosra bízod a feladatot. Ha pedig mégis megtörtént a baj, az alábbi jelekre érdemes figyelni:
Tünetek:
- Magas láz (tapintásra forró a kutya)
- Étvágytalanság
- Szomjúság
- Bágyadtság
- Hirtelen súlyvesztés
- Véres, barnás vizelet
A kezelés hiányában a beteg kutyákat hetek vagy hónapok leforgása alatt legyőzi a kór, sőt, még a gyógyult kutyusoknál is felléphet veseelégtelenség. Egyéb rossz hír, hogy egy korábbi fertőzés során sajnos még nem válik védetté a kutya, így továbbra is védekezned kell majd a kullancsok ellen! Ha a tünetek bármelyikét észleled, irány az állatorvos!
Tudtad? Tavasszal kutyádnak sem árt az extra energia-támogatás! Figyelj rá, hogy teljeskörűen tápláld, biztosíts számára megfelelő mennyiségű mozgást, valamint legyen egész nap elérhető ivóvíze! Ha pedig a szereteteden kívül valami plusszal is segítenéd a jó közérzetét, adhatsz étrendkiegészítőt is az eledeléhez. A Dr. Dog 4 az 1-ben Prémium Multivitamin ideális termék kedvenced mindennapi alapvető és a legfontosabb extra szükségleteinek biztosításához. Megnézem >>